fbpx

ISURE.in.ua

Національний банк (НБУ) вирішив тимчасово зупинити всі ліцензії чотирьох страхових компаній. Причина – порушення обов’язкових нормативів у 2020 році. Таке рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг, повідомляє прес-служба Нацбанку.

За результатами розгляду актів вирішено зупинити ліцензії чотирьох компаній:

  • СК «Ю.Ес.Ай.»;
  • СГ «Ю.БІ.АЙ.-КООП»;
  • ТДВ «МІЖНАРОДНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ»;
  • СК «ГЛОБАЛ ГАРАНТ. 

Зазначається, що страховики не виконують норматив платоспроможності та достатності капіталу, а також норматив ризиковості операцій.

Компанії мають ліцензії на обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників наземних транспортних засобів. На них припадає близько 8% ринку. За словами НБУ, ліцензії зупинено задля недопущення збільшення зобов’язань у страховиків, допоки вони повністю не усунуть порушення.

Національний банк (НБУ) зобов’язав шість страхових компаній усунути порушення нормативів. Серед них – норматив платоспроможності та достатності капіталу. Таке рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг, повідомляє пресслужба НБУ.

Комітет прийняв рішення про вплив на шість компаній:

  • ПрАТ СК «Арма»;
  • ТДВ «СК «Віп-Капітал»;
  • ТДВ «СК «Гештальт Груп»;
  • ПрАТ СК «Мономах»;
  • ПрАТ «СК «Сан Лайф»;
  • ПрАТ «СК «Трансмагістраль».

Як зазначається у повідомлені, обсяг страхових премій кожної з компаній у 2020 році склав від 4 млн грн до 20 млн грн. Один зі страховиків, окрім нормативів платоспроможності та достатності капіталу, також порушив вимоги щодо покриття страхових резервів прийнятними активами.

Нацбанк надав страховикам можливість усунути порушення та подати регулятору звіт до кінця травня 2021 року. СК «Мономах» має час до кінця червня 2021 року. Компанії зможуть подовжити ці терміни, якщо завчасно нададуть обґрунтовані та документально підтверджені клопотання. НБУ наголосив, страховики повинні виконати вимоги вчасно, або ж регулятор застосує інші заходи впливу.

Крім того, раніше тимчасово призупинили ліцензії таких страхових компаній:
ТДВ “СК “Афіна-Авто”, ПрАТ “СК “Велс”, ТДВ “СК “Мега Поліс”, ТДВ “СК “Домінант”, ТДВ “СК “Бізнес Страхування”, ТДВ “СК “Чесно-страхування” та ТДВ “СК “Гермес”.

Що це значить для звичайного споживача страхових послуг?

Якщо страховій компанії призупиняють ліцензію зі страхування автоцивілки, то нові продажі вона здійснювати не може. В нас страхові переважно працюють “з коліс” – скільки зібрали – стільки і виплатили. У ситуації з зупиненням ліцензії страхові виплати мають відбуватись. А надходження нових страхових платежів відсутні. Це призведе до порушення термінів виплат, зменшення страхових виплат де тільки і як тільки можливо. Чи варто ризикувати і голосувати за дані страхові компанії гривнею – вирішувати Вам.