Програма страхування дронів розрахована на юридичних осіб, які використовують дрони на правах володіння, оренди чи лізингу.

Страховий захист розповсюджується на польоти дрона, а також транспортування дрона як багажу.

Можуть страхуватись дрони, які використовуються з наступною метою:

– Дослідження атмосфери, гідрометео дослідження.
– Дослідження навколишнього природнього середовища.
– Тренінги/екзаменування операторів, демонстрація товару.
– Сільське господарство.
– Фотографування спеціальних подій (весілля, свята тощо).
– Сюрвеєрські послуги/розслідування аварій, катастроф, страхування і розслідування страхових випадків.
– Будівництво, архітектура, інженерія, продаж нерухомості.
– Нафтогазова, енергетична, транспортна галузі.
– Телебачення та розваги (зйомки фільмів, відео).
– Зв’язок.
– Картографія, топографічна зйомка.
– Повітряні зйомки у галузі маркетингу.
– Військові цілі (не бойові).
– Аварійні, пошукові, рятувальні, правоохоронні служби.
– інші галузі, що не суперечать чинному законодавству України.

Страхове покриття під час експлуатації дронів діє у випадку використання дрона оператором, який вказаний в договорі страхування. Оператором дрону може бути призначена особа, яка отримала сертифікат за результатами навчання з експлуатації дронів відповідного типу/моделі.

Страхові випадки

Авіаційна подія: аварія дрону на визначеній договором страхування території.
Під час експлуатації дрону у зоні видимості оператора на висоті нижче 120 метрів над поверхнею землі (води) від моменту, коли дрон готовий рушити з місця з метою виконання польоту, до моменту зупинки після завершення польоту та вимкнення основної силової установки.

Виключення: не покриватимуться стархуванням польоти дрона на території аеропорту та 10 км зоні, військових баз, в’язниць, електростанцій, стратегічних об’єктів, зон заборони/обмеження польотів безпілотних повітряних суден, приватних будинків, людей, ближче 50 м до тварин.

Під час знаходження дрону на землі (зберігання на території, визначеній в договорі страхування): вогневі ризики, стихійні явища, дія води, протиправні дії третіх осіб (крадіжка зі зломом, грабіж, розбій, підпал, підрив).

Під час перевезення дрону транспортними засобами та за маршрутами, вказаними в договорі страхування: аварія транспортного засобу, яким перевозиться дрон.

Умови страхування:

Страхова сума визначається дійсною на момент страхування вартістю дрона.
Термін дії договору страхування – 1 рік.
Тариф – 3,5 – 5%
Франшиза 5-20%

Страхова виплата

Страхове відшкодування виплачується у розмірі прямого збитку, заподіяного внаслідок страхового випадку, але не більше страхової суми, за вирахуванням франшизи.

Розмір прямого збитку визначається страховиком або уповноваженою ним особою шляхом проведення власного розслідування і складання кошторису збитків. Незалежна експертиза може проводитись за рахунок сторони, що вимагає її проведення.

При повній загибелі дрону – сума відшкодування визначається як дійсна (ринкова) вартість дрону на момент настання страхового випадку, за вирахуванням вартості наявних залишків, придаьних до подальшого використання. Повною загибеллю є повна втрата повітряним судном здатності виконувати польоти у зв’язку з руйнуванням основних несучих елементів конструкції, технічна неможливість або економічна недоцільність відновлення повітряного судна, а також неможливість його використання за прямим призначенням. Відновлення вважається економічно недоцільним, якщо витрати на ремонт перевищують дійсну (ринкову) вартість.

При частковому пошкоджені дронів – у розмірі вартості на відновлення з вирахуванням зносу замінених деталей, агрегатів, вузлів, матеріалів та інших частин пошкодженого дрону. У випадку загибелі чи пошкодження складової частини дрону, відповідальність страховика не буде перевищувати того відсотка від страхової суми, встановленої на цю складову частину (згідно із застереженням AVN.4A):

При втраті дрону – в розмірі дійсної (ринкової) вартості дрону на дату настаннястрахового випадку.

Витрати на відновлення дрону включають оплату запасних частин а також проведення відновлюваних робіт.

Страховик приймає рішення щодо виплати страхового відшкодування протягом 10 днів, а виплата здійснюється протягом наступних 10 днів.

Для отримання детальної консультації та укладення договору страхування, будь ласка, зателефонуйте, напишіть в чат (знизу кнопка) на цьому сайті.