Соцмережі вибухнули гнівним питанням, що робити у разі, якщо затопило автомобіль на парковці ТРЦ?

Багато хто пропонує просто застрахуватись. Давайте розберемось чи дійсно страхова купить вам новеньке авто замість того, що втопилось?

Ризики плавання для автомобіля – заміна електроніки («мізків») чи двигуна в разі гідродару. Ймовірно, що автомобіль підпаде під тотал (повну загибель).

А) Якщо виника необхідність ремонтувати авто, пам’ятайте про знос. Застрахувати автомобіль без зносу, коли страхова виплата покриває нові деталі за старі, по КАСКО можна до 10 років. При цьому застосовуються підвищувальні коефіцієнти до страхового тарифу. Але КАСКО зі зносом – це дірява парасоля, вона Вам треба?

Б) Гідроудар – пошкодження двигуна в результаті попадання рідини в робочі циліндри двигуна. Збитки, що виникли внаслідок гідроудару, виключення майже у всіх страхових компаній.

В) Повна загибель ТЗ (знищення ТЗ) – випадок, коли вартість відновлення пошкодженого ТЗ:

1) перевищує 60-70 % його дійсної вартості на момент укладання Договору , або

2) перевищує різницю між страховою сумою  та вартістю залишків ТЗ.

Вартість залишків ТЗ визначається шляхом вивчення попиту та пропозицій на ринку щодо таких залишків (за допомогою автоонлайн чи експертної оцінки (у випадку відсутності попиту/пропозицій на ринку)). Порядок визначення вартості залишків ТЗ визначається Страховиком. Врахуйте, що реалізувати залишки авто після ДТП ще той геморняк, а тут ще й авто-потопельник. Страхова компанія, звісно, допоможе, зведе вас з ймовірними покупцями. Але може попастись «рогуль», що викупатиме авто півроку.

Отже, доцільно страхувати автомобіль на випадок потопу у разі, якщо договір відповідає наступним умовам:

1)     Страхування без врахування зносу
2)     Покривається гідроудар
3)     Довідайтесь яка франшиза за ризиком тоталу, як відбуватиметься виплата
4)     Страхова компанія надійна, щоб акціонери не упливли з вашими грошима до наступного київського потопу.

Просто так купляти КАСКО аби було, аби на тому папірці було написано КАСКО, аби перекласти відповідальність на когось не варто, імхо.