fbpx

ISURE.in.ua

Застрахуватись можна тут 

Укласти договір страхування вимагають, зазвичай, замовники з Європи та США. І йдеться про загальноцивільну відповідальність фірми, але страхові суми в 1 млн доларів чи євро відлякують українські страхові компанії надавати нормальний страховий захист. Крім того, відсутні можливості і кваліфікація українських юристів судитися за кордоном.

Отже, як агент, що спеціалізується на страхуванні професійної відповідальності, я поки що мрію про розвиток в Україні нормальних страхових продуктів і пишу статті про досвід даного виду страхування за кордоном.

7  ризиків, з якими може стикатися ваш бізнес з веб-дизайну і відповідні договори страхування.

1) Порушення прав на малюнки/зображення. Ви працюєте на веб-сайті компанії з нерухомості, і ваш клієнт надсилає вам фотографії, які він хотів би розмістити на сайті. У вас стислий термін, тому ви не думаєте повторно перевіряти ліцензії зображень. От якщо надійде позов від правовласника, включиться його страхова компанія – надасть адвокатів і стягне збитки за використання зображень без ліцензії.

2) Страхування обладнання. Досить дороге обладнання для роботи веб-дизайнером не покривається за полісом страхування побутового майна. Тому краще зробити список з комп’ютерів, планшетів, телефонів, факсів і навіть робочого столу – і застрахувати їх окремо.

3) Недотримання термінів проекту. Ви погодилися допомогти своєму непростому клієнту створити веб-сайт для його бізнесу за зниженою ставкою – але тільки якщо він погодиться підписати ваш стандартний клієнтський договір. Разом ви окреслюєте план дизайну та створюєте кілька варіантів дизайну. Звичайно, клієнт продовжує додавати до дизайну нові вимоги, що призводить до порушення термінів здачі проекту.  Нарешті, через чотири місяці після запланованого терміну, ви закінчуєте сайт – і замовник подає до суду на порушення термінів договору. Саме цей випадок покриватиме страхування.

4) Позови щодо порушення зберігання даних. Ви створюєте резервну копію даних свого бізнесу у приватного постачальника послуг у “хмарі”. “Хмарний” постачальник повідомляє вас, що його система була порушена, а ваші (та ваших клієнтів) дані були викриті. Постачальник також обов’язково нагадує вам, що він не несе відповідальності за будь-які збитки, оскільки ви підписали договір, який це передбачає. А тепер ви стикаєтеся з кількома позовами від своїх клієнтів за порушення. Час скористатися покриттям страхування кібер-відповідальності, включеним у політику щодо помилок та недоліків.

5) Травма працівника . Стелі у вашому старовинному вікторіанському офісному будинку висотою 12 футів, що робить заміну перегорівших лампочок справжнім випробуванням. Один з ваших дизайнерів стає на сходи, щоб змінити лампочку, але ковзає і падає, ламаючи щиколотку. Ваше страхування від нещасних випадків працівників може оплатити медичні витрати і втрату заробітної плати на час непрацездатності. Поліс страхування відповідальності роботодавця може покривати судові позови про травми працівника, якщо він подає до суду.

6) Нечесність працівників. Місцевий кредитний союз наймає вашу фірму, щоб створити новий веб-сайт. Це найбільший з проектів, які ви вже робили, що включає набагато більше протоколів безпеки, ніж ви звикли. Проект іде чудово, поки ви не дізнаєтесь, що один із ваших співробітників допоміг собі на пару тисяч доларів під час встановлення облікових даних для банківських службовців. Ваш договір з кредитною спілкою вимагає придбати страхування відповідальності (назва виду Fidelity bonds for technology businesses and IT professionals) і у випадку, якщо це сталося, воно може повернути замовнику вкрадені гроші.

7) Неправомірний позов про звільнення. Після звільнення вашого працівника за крадіжку з кредитної спілки він подає до суду на неправомірне звільнення. Він стверджує, що цього не зробив, незважаючи на переконливі докази протилежного, включаючи загадкове перерахування на його рахунок незадовго до того, як виявилась нестача коштів. Незважаючи на те, що справа здається досить простою, вам все одно потрібно буде захищати свій бізнес в суді, процес захисту може швидко дорожчати. Ваше страхування відповідальності роботодавця може сплачувати судові витрати, включаючи адвокатські збори, під час боротьби з позовом.

Зазначимо, що договори страхування відповідальності покривають витрати на адвокатів. Таким чином, більшість позовів можуть бути врегульованими у досудовому порядку страховою компанією. Або самі скаржники відмовляться починати судову тяганину, якщо на стороні веб-дизайнера є страхова компанія зі штатом юристів, які “відіб’ються”. І цій статті я пишу про досвід США. Є і у нас страхування відповідальності ІТ-компаній, яке покриє ризик на території США. Застрахуватись можна тут