fbpx

ISURE.in.ua

У світовій практиці військові дії, масові народні хвилювання, революції і теракти традиційно відносяться до форс-мажорних обставин, за якими страховиками і перестраховиками збитки не покриваються.

Укази “Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні” та “Про введення воєнного стану в Україні”  не накладають жодних обмежень на економічну діяльність на всій території країни, підкреслює Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Прийняте рішення не вплине на роботу фінансової, банківської та страхової системи.

“Більшість договорів страхування містить норму, відповідно до якої у виплаті може бути відмовлено, якщо збиток завдано в результаті збройних дій, а не просто при наявності воєнного стану. Тому в цьому випадку ми будемо дуже жорсткими. Ми будемо стояти на захисті прав споживачів, будемо діяти згідно із законодавством та укладеними договорами”, – повідомив Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб. Нацкомфінпослуг вже обговорює ситуацію, що виникла в країні, і підготує відповідні роз’яснення.

Договорами автострахування у більшості страховиків передбачено покриття збитків при діючому військовому положенні, крім військових дій.

Наприклад,

якщо в період дії договору КАСКО відбувається ДТП, то виплата страхового відшкодування здійснюється.

Але страховими випадками не є збитки, які мають прямий причинно-наслідковий зв’язок із заходами, передбаченими режимом введеного в країні воєнного стану. Так, якщо автомобіль буде задіяний у військових заходах або буде пошкоджений внаслідок військових дій, то страхова виплата не здійснюватиметься.

Поки не було внесено зміни в Закон України “Про страхування” та інші нормативні акти в сфері страхування, страховики мають право відмовити у виплаті страхових відшкодувань у випадках, передбачених Законом, правилами і безпосередньо договором страхування.

Нагадаємо, що Кабмін ще 26 січня 2015 року прийняв рішення про введення в Луганській і Донецькій областях режиму надзвичайного стану, який вплинув на діяльність страхових компаній, що працюють в цьому регіоні. Нацкомфінпослуг ще з серпня 2014 року рекомендувало сторонам змінити місце виконання договорів страхування. Також Регулятор звертався до страховиків і фінансовим установам з проханням про перегляд умов виконання договорів про надання фінансових послуг, які укладені з споживачами, які проживають в регіонах проведення АТО.

Зверніть увагу на договір добровільного страхування (КАСКО, майна, медичного страхування)

Найчастіше виключення будуть прописані в пункті “МІСЦЕ (ТЕРИТОРІЯ) ДІЇ ДОГОВОРУ СТРАХУВАННЯ” та “ВИКЛЮЧЕННЯ ЗІ СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ І ОБМЕЖЕННЯ СТРАХУВАННЯ. ПРИЧИНИ ВІДМОВИ У ВИПЛАТІ СТРАХОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ.