Шановні водії!

28.02.2022 в ході робочих нарад Національного банку України, Міністерства закордонних справ України, МТСБУ та відповідних органів Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії і Молдови. Кордони цих країн громадяни України можуть перетинати без полісів «Зелена картка».

Польща

Прикордонне страхування ОСЦПВ у компанії HESTIA, PZU ТА WARTA.

Страхування на перші 30 днів буде безкоштовним і фінансуватиметься страховими компаніями.

або у агентів на кордоні з польського боку кордону або зателефонувавши на гарячу лінію 📞+48 22 505 15 63 (обслуговування українською мовою). Після того, як цей період завершиться, українські громадяни зможуть продовжити дію полісу, скориставшись тією ж гарячою лінією 📞+48 22 505 15 63. Пролонгувати договір також буде можна у представника (агента) компанії PZU SA або у відділенні компанії. Контактні дані можна дізнатись на сайті www.pzu.pl на панелі внизу сторінки «Знайти відділення або агента» (Znajdź oddział i agenta) – https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/znajdz-oddzial-lub-agenta.

Якщо українські автовласники не мають змогу придбати в страховий сертифікат «Зелена картка» в української страхової компанії, представники компанії PZU SA радять ЗАЗДАЛЕГІДЬ, ще перед перетином кордону звернутись на гарячу лінію 📞+48 22 505 15 63 для оформлення прикордонного страхування. Вони наголошують, що це пришвидшить в’їзд до Польщі.

Німеччина

Страховики Німеччині беруть на себе покриття відповідальності за незастраховані українські автомобілі, які прибувають у цю країну. Німецькі страховики беруть на себе можливі претензії з ОСЦПВ до власників незастрахованих українських автомобілів у Німеччині, тим самим дозволяючи їм їздити по німецьких дорогах без ризику бути оштрафованими.

Українським водіям, що скоїли ДТП, страховики не виставлятимуть регресні позови», – каже Йорг Асмуссен, генеральний директор німецької страхової асоціації (GDV).

Такий механізм покриття шкоди внаслідок ДТП буде діятиме до 31 травня цього року.

Німецький офіс Бюро «Зелена картка» відповідатиме за врегулювання збитків при аваріях, а постраждалі в ДТП з вини українських водіїв мають звертатись до нього. Покриття буде застосовуватися до всіх транспортних засобів, які не мають чинного страхування автотранспортної відповідальності внаслідок військових дій в Україні, таких як українська «Зелена картка», або спеціально оформлений поліс прикордонного страхування однієї з європейських країн. Постраждала сторона захищена в межах наступних лімітів згідно Директиви ЄС: 7,5 мільйонів євро за шкоду життю і здоров’ю, 1,22 млн. євро за матеріальну шкоду автомобілю та 50 000 євро за фінансові збитки. Джерело: https://www.gdv.de/…/versicherer-uebernehmen…

Якщо у вас залишились питання, на сайті внизу є чат- напишіть мені. Я підключаюсь за змоги протягом пару хвилин.

Естонія

ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Для забезпечення виконання страхових зобов’язань та для підтримки українських біженців Естонський фонд страхування дорожнього руху (LKF) оголосив, що тимчасово бере на себе витрати українських автовласників на естонське прикордонне страхування.


Згідно з прес-релізом Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), страхувальник не зобов’язаний сплачувати страховий внесок за договором прикордонного страхування за умови, що це договір, укладений для автомобіля з українським номером, який тимчасово використовується в Естонії або в’їжджає до Естонії, цим страхувальником є ​​громадянин України.


МТСБУ уточнює, що договір прикордонного страхування укладається терміном до трьох місяців.

Данія

Українські біженці, які в’їжджають до Данії на автотранспортному засобі, можуть оформити безкоштовний поліс прикордонного страхування.

Страхове покриття діятиме 30 днів з дня прибуття до країни. Бюро автострахування Данії (DFIM), яке є одним із гарантійних фондів датської страхової галузі, видаватиме поліси обов’язкового прикордонного страхування.

Прикордонне страхування є різновидом страхування відповідальності автовласника перед третіми особами та покриває будь-яку відповідальність власника чи користувача
транспортного засобу, якщо з його вини на дорозі трапиться аварія, яка спричинить травми, смерть людей або пошкодження їхнього майна.

Цей спеціальний вид страхування можуть отримати всі українські біженці, які прибувають до Данії як громадяни України, незалежно від того, чи зареєстровані їхні
транспортні засоби в Україні.

Представники DFIM наголосили, що постійно стежать за ситуацією та оцінюють, чи є потреба та можливість розширення цього страхового механізму в межах чинного
законодавства країни. У Данії DFIM виконує функції гарантійного фонду, національного Бюро «Зелена картка» та інформаційного центру з питань автострахування.

Що робити українським автовласникам в Данії для отримання полісу прикордонного страхування.
Зв’яжіться з DFIM за електронною адресою: dfim@dfim.dk і вкажіть наступне:
✅ Категорію транспортного засобу
✅Країну реєстрації транспортного засобу
✅Реєстраційний номер
✅Модель
✅Рік випуску транспортного засобу
✅Ім’я громадянина України й адресу в Данії
✅Копію/фото водійських прав або паспорта

У відповідь DFIM надсилає офіційний страховий поліс (у форматі pdf-файлу).

Угорщина

Mabisz (Асоціація угорських страховиків) повідомила, що вона взяла на себе ініціативу щодо українських біженців, які приїжджають в цю країну.

Транспортні засоби на українській реєстрації, що прибувають до Угорщини, повинні мати міжнародний страховий сертифікат “Зелена картка”, виданий українським
страховиком.

За відсутності такого страхового полісу українські автовласники, що в’їжджають до Угорщини, повинні укласти договір прикордонного страхування, звичайний тариф для
якого становить 90 000 угорських форинтів на місяць (~ 240 євро).
«У хаотичній ситуації війни вітчизняні страховики візьмуть на себе сплату переважної частини страхової премії та забезпечать покриття для тих, хто прибув до
Угорщини на автівці за символічною ціною 1000 угорських форинтів на місяць (біля 3 євро за поточним курсом) на той час, поки триває надзвичайна ситуація», – повідомила Асоціація.

Де українці можуть отримати прикордонну страховку?
За наявною інформацією, договір прикордонного страхування можна отримати у відповідних філіях страхової компанії Allianz Hungária Zrt. Прикордонне страхування,
укладене таким чином, діє на всій території Європейського Союзу та Швейцарії.

Страховку можна оформити на термін 30 днів, який потім можна подовжити.
Операції, пов’язані з укладенням договорів та їх реєстрацією, виконує Allianz Hungária Zrt., а врегулювання претензій – Національне бюро, яким керує Асоціація угорських страховиків (Mabisz).
Докладну інформацію можна отримати у співробітників Allianz, які володіють українською мовою:
✅ Ісак Анжеліка , номер телефону: +36 70 703 2067
✅Сас Сільвія, номер телефону: +36 70 367 5901
✅Сімоне Хомокі чілла, номер телефону: +36 30 912 5192
Наразі пільгове прикордонне страхування доступне в таких відділеннях Allianz
Hungária Zrt.:
✅4600 Kisvárda, Szent László u. 32.
✅4600 Kisvárda, Csillag utca 35.
✅ 4800 Vásárosnamény, Szabadság tér 6.
✅4900 Fehérgyarmat, Petőfi u. 2-4.
✅4400 Nyíregyháza, Vay Ádám krt. 12.
✅3200 Gyöngyös, Petőfi S. út 5.
✅2837 Vértesszőlős, Határ út 1-3.
✅1133 Budapest, Kárpát u. 40. , Telefon: +36 20 926 4349
✅1102 Budapest, Kőrösi Csoma Sándor út 40. Telefon: + 36 30 407 0492
✅6721 Szeged Csongrádi sugárút 12.
✅3530 Miskolc Kazinczy Ferenc utca 4.
✅7632 Pécs Testvérvárosok tere 2/1
✅7200 Dombóvár Pannónia utca 41. fsz.1.
✅8800 Nagykanizsa Király utca 29.
✅5700 Gyula Kossuth Lajos tér 15/1.
✅4100 Berettyóújfalu Kádár vezér utca 14.
✅9730 Kőszeg Várkör 26.
✅4025 Debrecen Erzsébet u. 48. 5 üzlet
✅4300 Nyírbátor Kenyérmező utca 5.
✅1041 Budapest, Újpest Templom u. 2-4. fsz. 2.

Наступна стаття про автоцивілку під час війни: тут

Оновлення інформації!

З травня 2022 року на кордоні знову перевіряють поліси Зеленої картки. Замовити поліс можна онлайн на цьому сайті через чат (пришліть дати поїздки чи термін дії поліса, якщо ви вже за кордоном, паспорт, техпаспорт та ІПН).