А ви б відправили дитину до бабусі поштою?
Фотографія зліва – п’ятирічна Мей Пірсторф з США. У лютому 1914 року її доставили поштою за 120 кілометрів від дому до бабусі. Поштові марки на суму в 53 центи були прикріплені до пальто дівчинки.
Фотографія справа – жартівлива. Дітей насправді не пакували і не носили, а возили в поштових вагонах. Надіслати маленьку дитину до родичів – було дешевше і безпечніше, ніж оплатити їй місце в пасажирському купе.
У 1913 році В США вийшов «Закон про пошту». Американці змогли купувати поштою продукти, одяг, зерно, тютюн і ліки, а посилки тепер доставляли до самого будинку одержувача. Але законодавці не продумали всі деталі, чим і скористалися деякі економні хитруни. Пошта зобов’язувалася доставляти до одержувача не лише тендітні продукти, але і живність вагою до 50 фунтів (22,6 кг). Це було зроблено для того, щоб жителі сіл могли надсилати поштою домашню птицю, але формально умови підходили і для маленьких дітей.
Таке нововведення дозволило Державній поштовій службі конкурувати з приватними посильними, а деяким підприємливим батькам економити на купівлі залізничних квитків.
Всього через кілька тижнів Джессі і Матильда Біглі з Огайо відправили 8-місячного сина Джеймса поштою бабусі. Дитина важила 5 кг, і його «доставка» обійшлася батькам в 15 центів. Батьки Джеймса були дбайливими і застрахували сина на 50 доларів. Більшість американців, які користувалися цією послугою, дітей не страхували.
У сільській місцевості батьки відправляли дітей бабусям і дідусям в поштовій сумці, а ті потім повертали їх тим же способом. Історики наполягають на версії, що люди в селах настільки довіряли листоношам, які майже щодня з’являлися в їхньому будинку, що зовсім не боялися відправляти з ними дітей.
Найгучніший випадок поштової пересилки дитини стався 19 лютого 1914 року, коли батьки відправили чотирирічну Шарлотту Мей Пірсторф з Гранджвілла, штат Айдахо, в будинок її бабусі і дідусі в 73 милях звідти. Ця історія стала настільки легендарної, що її, навіть, перетворили в дитячу книжку Mailing May ( «Мей, яку надсилають поштою»).
У 1914 році головний листоноша США заявив, що дітей більше не можна відправляти поштою. Заява надрукували газети Washington Post і Тhe New York Times, але всерйоз його слова ніхто не сприйняв. Тільки через 6 років, 13 червня 1920 року, Поштова служба офіційно вказала, що відправка дітей посилками заборонена.