Подорожуючи авіалініями варто знати, що багаж страхується перевізником у межах суми, еквівалентної 1583 доларам США, але в будь-якому випадку сума відшкодування обмежена реальними збитками, доведеними пасажирами.

Відповідальність авіаперевізників, які здійснюють внутрішні і міжнародні регулярні та чартерні рейси з/до України, встановлюється відповідно до вимог і правил, передбачених міжнародними договорами та законодавством України: Конвенцією про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень, Повітряного кодексу України, Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України.

Зазначимо, що авіаперевізник не відповідає за багаж внаслідок його дефекту, якостей чи вад, не несе відповідальності за зламані коліщатка та ніжки валіз, сумок, загублені ремінці та петельки, незначні потертості або подряпини, пошкодження як результат надмірного наповнення валізи, пошкодження ручки валізи або сумки, пошкодження крихких речей або продуктів, що швидко псуються, пошкодження предметів, які неналежно упаковані.

Пам’ятайте про речі, які не слід включати до багажу: ламкі, крихкі речі, гроші, ключі, коштовності, електронне обладнання, фото- та відеотехніку, вироби з дорогоцінних металів і срібла, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, цінні речі, медикаменти, медичну документацію, документи, що посвідчують особу. Такі речі варто перевозити в салоні літака.

В договорах туристичного медичного страхування для виїзду за кордон може передбачатись окрема опція – страхування багажу. Але ліміти за полісом обмежені 200-500 доларами чи євро. Якщо ж запросити розширення страхового покриття – то вдасться застрахуватись на покриття 2000 доларів.

Якщо виникає необхідність перевезти унікальний багаж, варто придбати окремий договір страхування багажу з детальним описом застрахованого майна (технічними характеристиками) і точно визначеною вартістю.

Страховими випадками є визначені події, що мали місце протягом строку дії Договору, підтверджені документально та з настанням яких виникає обов’язок Страховика здійснити виплату страхового відшкодування, а саме пошкодження, знищення (загибель) або втрата застрахованого багажу, його частини під час перевезення визначеним видом транспорту, внаслідок будь-яких подій, крім тих, які належать до виключень із страхових випадків.

Страхування здійснюється на наступних умовах:

1. З відповідальністю за ризики пошкодження, знищення (загибелі), втрати Багажу.
2. З відповідальністю тільки за ризик пошкодження Багажу (без відповідальності за ризики знищення (загибелі), втрати Багажу).
3. З відповідальністю тільки за ризик знищення (загибелі), втрати Багажу (без відповідальності за ризики пошкодження Багажу).

Вимоги до упаковки Багажу:

– упаковка повинна відповідати загальноприйнятим при транспортуванні багажу правилам, умовам, бути в справному стані;

– вид упаковки має відповідати особливостям багажу, способу, відстані, тривалості перевезення;

– упаковка має забезпечувати повне збереження багажу під час його транспортування з урахуванням навантажувально-розвантажувальних робіт, можливість перевантаження в дорозі;

– упаковка має відповідати вимогам митного режиму, температурному режиму, вологості під час транспортування, порі року, погодним умовам;

– упаковка має враховувати сумісність з іншими багажем;

– металева, скляна, керамічна, дерев’яна, пластмасова, інша тара, у яку упаковується багаж,  що підлягають перевезенню повітряним транспортом, повинна витримувати внутрішній надлишковий тиск, що залежить від висоти польотів, коливань температури, і цілком гарантувати,  що не виникне витікання, розливання або розсипання вмісту.

У разі неналежного перевезення багажу – затримки в перевезенні, знищення, втрати, або пошкодження зареєстрованого багажу – до виходу з багажного відділення аеропорту важливо оформити Акт про неналежне перевезення багажу (Property Irregularity Report) в службі розшуку багажу (Lost&Found / Passenger Service). Неоформлення зазначеного акту буде розцінюватись як належне перевезення багажу (п.1 глави 3 розділу 28 Правил перевезень). Разом з копією акту пасажиру повинна бути надана інформація щодо строків та умов розшуку багажу.

Також за умовами договору страхування необхідно повідомити страхову компанію про страховий випадок телефоном чи за допомогою email.

Виключення за договором страхування:

військові чи терористичні дії, пошкодження багажу гризунами, впливу конденсату, вологості, в тому числі якщо це призвело до виникнення грибку, плісняви;

звичайної для даного багажу, засобу транспортування природної втрати, в тому числі витоку, просочування, природної зміни (втрати) ваги, об’єму, звичайної потертості багажу, результатів тертя по переборках, стінках, стійках транспортного засобу, інших предметах;

знецінювання багажу внаслідок забруднення чи псування тари при непошкодженій зовнішній упаковці;

впливу звичайних коливань температури, трюмного повітря, особливих властивостей чи природних якостей багажу, корозії, гниття, бродіння, набуття запахів, подряпин, рубцювання, відколювання фарби, лакового покриття, емалі чи наявності у багажу на момент початку страхового захисту дефектів, недоліків.

Розмір завданих збитків визначається Страховиком наступним чином:

– у разі втрати багажу – в розмірі дійсної вартості втраченого багажу, але не більше страхової суми для відповідного багажу;

– у разі знищення багажу – в розмірі дійсної вартості багажу за вирахуванням вартості залишків знищеного багажу, але не більше страхової суми для відповідного багажу;

– у разі пошкодження багажу – в розмірі суми, на яку знизилась дійсна вартість багажу, або в розмірі витрат на відновлення пошкодженого багажу, але не більше страхової суми для відповідного багажу.

Для визначення страхової суми при укладенні договору страхування необхідно визначити вартість багажу відповідно до оцінки експерта чи ціни придбання (за чеками). Якщо застрахувати багаж не на повну вартість, то страхова виплата буде пропорційно зменшена. Завищувати вартість багажу тех не слід, адже страхова виплата все одно не перевищить дійсну ринкову вартість.

Якщо ви хочете застрахувати свій багаж – з радістю Вам допоможу! Телефонуйте, пишіть в чат на сайті або заповніть заявку:

[forminator_form id=”1701″]