fbpx

ISURE.in.ua

Повідомлення про випадки, коли водії електросамокатів травмують пішоходів, на жаль, не рідкість. При цьому далеко не завжди травми бувають легкими. Електросамокат вагою від 10 до 15 кілограмів, до якої додається вага його водія, здатен серйозно завдати шкоду людині.Суди почали виносити рішення на користь постраждалих. Шевченківський районний суд Запоріжжя у вироці зазначив, що електросамокат все ж таки є транспортним засобом.

2 червня 2020 року власниця електричного самокату Хіаоmі Мі Electiric Scooter М365, який згідно п. 1.10 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001, є транспортним засобом, рухалася тротуаром вздовж проїзної частини. Для довідки, жінка заміжня, перебуває у відпустці по догляду за дитиною, має на утриманні трьох малолітніх дітей.

У цей же час попереду в попутному з нею напрямку тротуаром рухалась жінка-пішохід, на яку і наїхала водійка самокату. Жінка отримала закритий перелом шийки правої стегнової кістки зі зміщенням з подальшим ендопротезуванням правого кульшового суглобу.

Власниця самокату у судовому засіданні свою вину в пред’явленому їй обвинуваченні визнала повністю, щиро розкаялась. Покарали її позбавленням волі строком на один рік (умовно) та присудили відшкодувати витрати на лікування (112 160 гривень), моральну шкоду у розмірі 23 000 гривень та половину витрат на юридичний супровід.

Джерело https://opendatabot.ua/analytics/scooter

Нагадаю у мене можна застрахувати сам мобільний транспортний засіб, а також автоцивілку на нього!