МТСБУ з метою підтримки захисників і захисниць України прийняло рішення не стягувати регреси в судовому чи досудовому порядку з військових частин чи військовослужбовців ЗСУ в випадку, коли вони стали винуватцями ДТП, не маючи чинного полісу ОСЦПВ, та замість них відшкодування постраждалим було здійснено з фонду захисту потерпілих МТСБУ (згідно п.41.1.а Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).

Така норма діятиме на період воєнного стану та півроку після його закінчення. Також припиняється примусове стягнення коштів з військових частин або військовослужбовців ЗСУ по вже прийнятих судових рішеннях щодо стягнення компенсацій по регресних позивах.

Згідно Закону України «Про ОСЦПВ» (ст.38, пп.2.1), страховики та МТСБУ мають право на стягнення регресної виплати з винуватця ДТП у наступних випадках:

  • дорожньо-транспортна пригода спричинена власником, водієм транспортного засобу, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність;
  • водій транспортного засобу заволодів ним за допомогою протиправних дій;
  • власник чи водій автомобілю керував у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції

Джерело: сайт https://forinsurer.com/