fbpx

ISURE.in.ua

У 2020 році масовий добровільний догляд СК через завищені нормативи відбувся. НБУ, схоже, це влаштовує, вони хочуть продовжити тенденцію до зменшення кількості СК на ринку.


ТЕНДЕНЦІЯ СКОРОЧЕННЯ В УКРАЇНІ КІЛЬКОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ПРОДОВЖИТЬСЯ І У 2022р.

Тенденція скорочення кількості страхових компаній в Україні у 2022 році продовжиться, переважно за рахунок запровадження нових вимог до їх діяльності, повідомила на прес-конференції у четвер директор департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг Національного банку Ольга Максимчук.

За її словами, 2021 року страховий ринок в Україні скоротився на 26% і станом на 15 грудня в країні зареєстровано 156 страховиків.
“Таке скорочення є найбільшим серед усіх структур небанківського фінансового сектора”, – наголосила Максимчук.

Вона також зазначила, що за 9 місяців 2021 року активи страховиків зросли на 1%, до 65,6 млрд грн, при цьому частка прийнятних активів постійно збільшується та станом на кінець зазначеного звітного періоду становить 80% загального обсягу.

Говорячи про отримані страховиками валові премії, вона зазначила, що в січні-вересні вони зросли на 15%, і можна спрогнозувати, що за підсумками 2021 року ринок зросте більше, ніж роком раніше, а в 2022 році його зростання повернеться на рівень доковидного 2019 року.