fbpx

ISURE.in.ua

Як виглядає сертифікат
поліса Зелена картка

Зелена картка – це міжнародна “автоцивілка”. Укладається на випадок ДТП в країнах – учасницях системи “Зелена картка”.

Список країн я вже публікувала раніше тут.

Сьогодні поговоримо про ситуації в житті автомобіліста, за якими виникає питання і міфи стосовно Зеленки (Зелена картка на жаргоні страховиків)

Якщо ДТП не було, а авто пошкодилось снігом, що злетів з авто попереду

Випадок не є страховим, адже не було зіткнення. Якщо є реєстратор – можна запропонувати винуватцю (тому, хто рухався попереду) компенсувати частину збитків. Але справа програшна, бо це задній не тримав безпечну дистанцію. Юристів і консультантів не бачу змісту залучати, краще одразу на ремонт.

Євробляхи, розтаможки та авто з Європи

Якщо у нас автомобіль на німецьких номерах, ми приїхали в Україну, їздимо по Україні з полісом автоцивілки від української компанії. Якщо нам треба зганяти в Польщу – то починаються проблеми:
адже Зелена картка на авто з німецькими номерами має бути випущена німецькою страховою компанією. Є варіант купити польську автоцивілку (внутрішнє страхування) на кордоні. Але самі розумієте – без знання мови та законодавства чужої країни – це задоволення для мазохістів.

Якщо сталася ДТП, що робити?

На звороті Зеленої картки є номери телефонів всіх моторно-транспортних бюро країн-учасниць.

Якщо Ви винуватець, зателефонуйте на гарячу цілодобову лінію страхової компанії в Україні (де ви купляли поліс), краще попередньо виписати номери телефонів і зберігати їх в авто. Багато страхових перейшли на дистанційне врегулювання, якщо немає грошей на мобільному, можна написати у вайбер своєї страхової чи в чат на сайті – вас не залишать без допомоги.

Якщо євробляха має поліс, з яким ви її придбали, а наша поліція виписала штраф?

Ми маємо розуміти, що є внутрішнє страхування (автоцивілка) та міжнародне (Зелена картка). Значить поляк продав автомобіль довірливому українцю не з Зеленою карткою, а з польською автоцивілкою. Польська автоцивілка не діє, не визнається в Україні, тому при прибутті – візьміть поліс української автоцивілки на євробляху. Так само за кордоном не діє українська автоцивілка.

Якщо у вас залишились питання, можете писати в чат ліворуч внизу на цьому сайті. Я працюю в робочий час за Києвом, приєднуюсь і відповідаю на ваші питання безкоштовно. В чаті діє передавторизація (ім’я, телефон, email) – я ваші дані не зберігаю, але і з ботами спілкуватись не хочу (зрозумійте правильно)